Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Droższe przygotowania do budowy strategicznych OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 listopada 2018

Stocznia Newport News Shipbuilding otrzymała dodatkowe fundusze na przygotowania do budowy pierwszego strategicznego okrętu podwodnego typu Columbia.

Wizualizacja strategicznego OP o napędzie atomowym typu Columbia / Rysunek: Naval Sea Systems Command

Grupa stoczniowa Huntington Ingalls Industries poinformowała, że należąca do niej stocznia Newport News Shipbuilding z Wirginii otrzymała dodatkowe zlecenia i środki finansowe na realizację swojej części zadań związanych z przygotowaniem do budowy pierwszego strategicznego okrętu podwodnego o napędzie atomowym typu Columbia dla US Navy. Wartość zleconych prac wynosi 197 mln USD (739 mln zł).

Dodatkowe prace zostały zlecone NNS przez stocznię General Dynamics Electric Boat z Groton w Connecticut, która jest głównym wykonawcą programu budowy strategicznych OP nowej generacji dla US Navy (Kontrakt na projekt SSBN 826 Columbia, 2017-09-26). Producent z Wirginii wykorzysta dodatkowe fundusze na zabezpieczenie bazy materiałowej oraz wkład w przygotowania do konstrukcji okrętów, w tym prace nad jego projektem.

Zakłada się, że budowa pierwszego z nowoczesnych, strategicznych OP rozpocznie się w roku fiskalnym 2021, który zacznie się w ostatnim kwartale 2020. Jego dostawa przewidziana jest na 2028. Nowe jednostki mają zastąpić w linii obecnie eksploatowane okręty typu Ohio (Powrót USS Rhode Island z testów morskich, 2018-09-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.