Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na kolejne EPF

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 września 2016

Austal USA otrzymało zlecenie na budowę i dostawę kolejnych dwóch szybkich katamaranów transportowych klasy EPF.

US Navy zamówiła kolejne 2 szybkie katamarany transportowe klasy EPF. Jednostki zostaną dostarczone na początku lat 2020. Okręty będą eksploatowane przez Military Sealift Command / Zdjęcie: Austal USA

Departament Obrony USA zlecił stoczni Austal USA z Mobile w stanie Alabama budowę kolejnych 2 szybkich katamaranów transportowych typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF), EPF 11 i EPF 12 (Przygotowania do budowy 12. EPF, 2016-05-05; Zlecenie na kolejny EPF, 2015-10-29). Wartość anonsowanego kontraktu wynosi 326 mln USD (1,2 mld zł). Okręty zostaną dostarczone US Navy na początku lat 2020.

Nowe zlecenie zwiększa portfel zamówień na katamarany typu Spearhead do 12 jednostek. Dotąd US Navy odebrała 7 z nich, w tym USNS Carson City (T-EPF 7; USN odebrała USNS Carson City, 2016-06-26). Kolejne 3 okręty, USNS Yuma (T-EPF 8, Chrzest USNS Yuma, 2016-08-21), USNS City of Bismarck (T-EPF 9) i USNS Burlington (T-EPF-10), znajdują się na różnych etapach budowy lub przygotowań do dostawy.

Okręty klasy EPF służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą, jednostki noszą nazwy od małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.