Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na projekt SSBN 826 Columbia

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 września 2017

21 września General Dynamics Electric Boat zawarł z US Navy wart 5,1 mld USD kontrakt na projekt techniczny (Integrated Product and Process Development, IPPD) atomowego okrętu podwodnego nowej generacji typu Columbia (USN podała imiona nowych okrętów, 2016-12-15). Projekt obejmuje także wspólny przedział rakietowy (Common Missile Compartment), który ma być wykorzystany również w nowych brytyjskich okrętach podwodnych typu Dreadnought. W związku z tym W. Brytania ma opłacić swój udział w kontrakcie w wysokości 175,1 mln USD.

Według szacunków z 2010, budowa pierwszego okrętu podwodnego typu Columbia ma kosztować 6,2 mld USD (bez kosztów projektu). Na ilustracji – jedna z wizji przyszłego okrętu / Ilustracja: Naval Sea Systems Command

Projekt budżetu US Navy na rok finansowy 2018 przewiduje przeznaczenie na prace projektowe związane z okrętem typu Columbia 843 mln USD. Plany przewidują zakup 12 takich okrętów, które mają zastąpić 14 obecnie używanych okrętów typu Ohio. Budowa pierwszego okrętu SSBN 826 ma rozpocząć się w drugiej połowie lat 2020. Jego wejście do służby zaplanowano na grudzień 2031. Pozostałe okręty mają wejść w skład US Navy do 2040. Mają służyć po 42 lata. Całkowity koszt opracowania, budowy, uzbrojenia i eksploatacji okrętów typu Columbia US Navy szacuje dziś na ponad 127 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.