Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby morskie Ślązaka

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 listopada 2018

Okręt patrolowy ORP Ślązak rozpoczął 14 listopada próby morskie. Jak poinformowała PGZ Stocznia Wojenna zgodnie z harmonogramem kontraktowym oraz wcześniejszymi zapowiedziami, zakończył się etap prób okrętu na uwięzi.

/ Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Około godz. 13:25 ORP Ślązak odcumował od nabrzeża stoczniowego i w asyście holowników Fairplay VII i Fairplay XVI skierował się na Zatokę Gdańską. O godz. 12:50 patrolowiec minął główki głównego wejścia do portu w Gdyni i rozpoczął próby morskie (Armata dla Ślązaka, 2016-06-16).

Zasadnicza ich część przebiegała nocą na akwenie położonym na wschód i południowy wschód od Helu. W ich trakcie jednostka rozwinęła prędkość ok. 13,5 w. Do portu ORP Ślązak ma powrócić 16 listopada ok. 13:00.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra