Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT poleci do Bejrutu

Lotnictwo cywilne, 15 listopada 2018

Od 14 czerwca przyszłego roku PLL LOT zaczną latać do stolicy Libanu. To obecnie drugie połączenie polskiego przewoźnika na Bliskim Wschodzie, a jednocześnie 105. trasa w siatce naszego narodowego przewoźnika.

Połączenie Warszawa – Bejrut zostało na razie zaplanowane na okres od 14 czerwca do 15 września 2019/ Zdjęcie: PLL LOT

Połączenie zostało na razie zaplanowane na okres od 14 czerwca do 15 września 2019. W czerwcu i wrześniu rejsy będą się odbywały 4 razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu – 5 razy. Połączenia będą wykonywały Embraery 195, które w zależności od wersji mają od 112 do 118 miejsc dla pasażerów. Czy połączenie zostanie utrzymane także na zimę, będzie zależało od zainteresowania pasażerów i wyników przewozowych w okresie letnim (Zimowe nowości na Lotnisku Chopina , 2018-10-31).

Przewidywany czas lotu to 3 h 25 min z Warszawy do Bejrutu i 3 h 40 min z Bejrutu do Warszawy. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 22:30, żeby lądować w porcie lotniczym Bejrut o 2:55 czasu lokalnego. Rejs powrotny będzie rozpoczynał się o godz. 3:50 lokalnego czasu z przewidywaną godziną lądowania o 6:30. 

Uruchomienie połączenia przewoźnik motywuje zwiększającym się w ostatnich latach ruchem do Libanu z Europy. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, żeby umożliwić dogodny czas przesiadek w Warszawie w drodze do portów w Europie Zachodniej, Północnej i na Bałkanach. LOT upatruje szansy w ograniczonej obecnie ofercie rejsów do Libanu z Europy Środkowo-Wschodniej innych przewoźników.

W minionych latach LOT woził już pasażerów do Bejrutu, ale tamto połączenie zostało zawieszone. W porównaniu z tamtą siatką połączeń przewoźnik ma dziś znacznie bardziej rozbudowaną siatkę połączeń m.in. w Niemczech i Skandynawii, skąd spodziewamy się dużego zainteresowania rejsami przez Warszawę na Bliski Wschód – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT (LOT-em na Florydę, 2018-09-06).

Połączenie kierowane jest dla ruchu turystycznego i biznesowego. Liban charakteryzuje się na tle państw regionu stabilną sytuacją polityczno-ekonomiczną. Według oficjalnych libańskich danych, w tym roku do końca października przyjechało do Kraju Cedrów prawie pół miliona turystów, co jest potwierdzeniem rosnącego zainteresowania tym miejscem.  Ułatwieniem dla pasażerów jest fakt, że między Polską i Libanem obowiązują przepisy niewymagające wcześniejszego występowania o wizę (pieczątkę wjazdową otrzymuje się na lotnisku). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.