Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Ślązaka w toku

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 listopada 2018

Okręt patrolowy ORP Ślązak dzisiaj wyszedł po raz drugi w morze w celu kontynuowania prób morskich, mających potrwać do 22 listopada. W ich trakcie planowana jest dalsza regulacja zespołu napędowego, w tym uruchomienie go w trybie CODAG czyli przy pracujących wszystkich silnikach (dwóch wysokoprężnych MTU 12V 595 TE90 i turbinie gazowej GE/Avio LM-2500), kontrola pracy urządzeń systemów nawigacyjnych i łączności oraz zintegrowanego systemu walki.

/ Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Przeprowadzone zostaną także m.in.: dalsza kalibracja maszynek sterowych i stabilizatorów przechyłów przy pełnej prędkości okrętu, badanie poziomu drgań na okręcie i dalsza weryfikacja poprawności działania urządzeń i instalacji elektrowni okrętowej.

Pierwsze wyjście Ślązaka na próby morskie miało miejsce w dn. 14-17 listopada. Dokonano podczas niego sprawdzenia pracy układu napędowego w różnych trybach pracy silników wysokoprężnych: dwóch silników na dwa wały, jednego silnika na dwa wały oraz jednego silnika na jeden wał. Przeprowadzono weryfikację poprawności działania systemów obsługi siłowni, w tym m.in. systemów: chłodzenia wodą morską układu napędowego, paliwowych, olejów smarnych i rozruchu sprężonym powietrzem. Sprawdzono i dokonano kalibracji: maszynek sterowych, stabilizatorów przechyłów, śrub napędowych, wciągarki kotwicznej i pędnika azymutalnego.

Obecne próby należą do kategorii pre-SAT (SAT – Sea Acceptance Test) i mają na celu sprawdzenie poprawności działania urządzeń i wprowadzenie ewentualnych poprawek i regulacji przed formalnymi próbami SAT. Planuje się, że ten etap zostanie zrealizowany do końca listopada (Próby morskie Ślązaka, 2018-11-15).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.