Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LOT-em z Wilna do Londynu-City

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 27 listopada 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT wygrały przetarg litewskiego Ministerstwa Transportu na obsługę połączenia z Wilna do Londynu-City. Bilety można będzie nabyć po podpisaniu umowy, które planowane jest w połowie grudnia. Polski przewoźnik jest gotowy, żeby latać na tej trasie dwa razy dziennie, używając nowych Embraerów 190, które mają zostać dostarczone w ciągu najbliższego miesiąca

Uruchomienie połączeń PLL LOT z Wilna do Londynu-City planowane jest na 1 maja 2019 / Zdjęcie: Port lotniczy Wilno

Połączenie Wilno – Londyn-City będzie obsługiwane w formule PSO (Public Service Obligation – ang. zobowiązanie z tytułu świadczenia usług publicznych), która pozwala na dofinansowywanie przez podmiot publiczny rejsów wewnątrz UE o szczególnym znaczeniu. Rząd Litwy rozpoczął przetarg na obsługę tego połączenia latem br. Komisja przetargowa ogłosiła, że oferta złożona przez LOT spełniła wszystkie wymagania zamawiającego.

Uruchomienie połączeń planowane jest na 1 maja 2019. LOT oferować będzie na trasie między Wilnem i Londynem City 12 lotów w tygodniu (dwa rejsy dziennie od poniedziałku do piątku, a po jednym w soboty i niedziele).

Dla pasażerów podróżujących między Litwą i Wielką Brytanią nowe połączenie jest doskonałą alternatywą wobec operacji z położonych w większej odległości od centrum lotnisk Luton i Stansted. Ponadto Wschodni Londyn jest miejscem, w którym mieszka wielu Litwinów, w związku z czym uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem i przyczynić się do zacieśniania relacji między Litwą a Wielką Brytanią – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT (LOT poleci do Bejrutu , 2018-11-15).

To połączenie będzie miało kluczowe znaczenie dla rozwoju relacji biznesowych między Litwą i Wielką Brytanią i dlatego będzie wspierane przez rząd. Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnie z naszymi partnerami możemy uczestniczyć w tym ważnym lotniczym projekcie. Zarówno strona litewska, jak też brytyjska, długo czekały na uruchomienie bezpośredniego połączenia, które umożliwi wygodne i atrakcyjne czasowo rejsy między Wilnem i Londynem – mówi Aurimas Stikliunas, dyr. ds. rozwoju połączeń Litewskich Portów Lotniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.