Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy policyjny Bell 505

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 05 grudnia 2018

Przedstawiciele Departamentu Policji Sacramento odebrali pierwszy w historii śmigłowiec Bell 505 Jet Ranger X w konfiguracji przeznaczonej specjalnie dla stróżów prawa. Bell 505 ma najlepszą widoczność w swojej klasie, a nowoczesna awionika i niskie koszty operacyjne sprawiają, że jest to idealny śmigłowiec dla służb porządku publicznego. Bell z dumą wspiera Departament Policji Sacramento i dostarcza niezawodne statki powietrzne dla agencji bezpieczeństwa i porządku publicznego na całym świecie – powiedział Jay Ortiz, starszy wiceprezydent Bell Helicopter.

Pierwszy w świecie policyjny Bell 505 trafił do stróżów prawa z Sacramento / Zdjęcie: Bell Helicopter

Śmigłowiec przeznaczony dla policjantów z Sacramento został wyposażony w podwozie płozowe o większej wysokości i punkty mocowania urządzeń. W kabinie zabudowano 15-calowy monitor, przystosowany do wyświetlania map ruchomych. Pod kadłubem wiropłata, głośnik, głowicę optoelektroniczną Wescam MX-10 i reflektor poszukiwawczy Trakka Beam.

Bell 505 będzie nieoceniony w krytycznych misjach, gdy liczy się minuta i pozwoli nam jak najlepiej chronić obywateli Sacramento. Ergonomiczne fotele pozwalają załodze wygodnie latać przez wiele godzin, a duże okna zapewniają lepszą widoczność ułatwiającą poszukiwanie osób podejrzanych i zaginionych – dodał sierż. Randy Van Dusen z zespołu operacji lotniczych policji w Sacramento. Bell 505 może rozwinąć prędkość 232 km/h, a jego użyteczny ładunek wynosi 680 kg (Chiński certyfikat dla Bella 505, 2018-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.