Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oficjalna oferta Saaba dla Grecji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 kwietnia 2009

Według Forecast International, pod koniec ubiegłego tygodnia Szwecja oficjalnie zaoferowała Gripena w przetargu na ok. 40 myśliwców wielozadaniowych dla greckich wojsk lotniczych.


O ile najnowsza partia 30 F-16 (zobacz: 120 zamówień na F-16), ma zastąpić wycofywane A-7 Corsair II, najnowszy przetarg powinien doprowadzić do pozyskania zmienników dla ponad 30-letnich F-4 Phantom II, których 57 egz. jest jeszcze wykorzystywanych operacyjnie / Zdjęcie: Polemikí Aeroporía

Do tej pory podobne deklaracje złożono w odniesieniu do francuskiego Rafale, Eurofightera i Boeinga F-18E. Grecy chcą rozstrzygnąć przetarg na 40 samolotów, z opcją na kolejne 20, jeszcze w tym roku. Dostawy miałyby rozpocząć się w 2010 lub 2011. Szwedzi proponują 30-40 nowych samolotów z 24-miesięcznym terminem rozpoczęcia dostaw. Mają być one całkowicie przystosowane do standardów NATO. Jako rozwiązanie przejściowe, proponowane jest wykorzystywanie maszyn obecnie służących w szwedzkich wojskach lotniczych, przy czym ich dostawy mogłyby rozpocząć się po pół roku od podpisania umowy.

Gripeny - podobnie jak amerykańskie Super Hornety - nie są jednak wymieniane jako faworyci greckiego przetargu lotniczego. Wśród obserwatorów dominuje pogląd, że największe szanse ma Eurofighetr i Rafale. Zwraca się również uwagę na Su-35 lub Su-37 (zobacz: Rafale dla Grecji), choć Rosjanie do tej pory nie zgłosili oficjalnie swoich konstrukcji.

Mimo tego Szwedzi, podobnie jak w innych przetargach, liczą na relatywnie niską cenę, niewysokie koszty użytkowania i bogatą ofertę offsetową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.