Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Leonardo o Centauro II

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 grudnia 2018

Koncern Leonardo przekazał szczegóły kontraktu na dostawę pierwszych włoskich niszczycieli czołgów Centauro II uzbrojonych w 120-mm armatę.

Ostatnie testy prototypu niszczyciela czołgu Centauro II mają zostać przeprowadzone w 2019. Następnie powinny rozpocząć się przygotowania do budowy pierwszej transzy wozów / Zdjęcie: Michał Jarocki

Latem br. rząd Włoch złożył zamówienie na pierwszą transzę kołowych niszczycieli czołgów Centauro II uzbrojonych w 120-mm armatę (Włochy zamawiają Centauro II, 2018-07-25). Według Leonardo Defence Systems kontrakt dotyczył dostawy 10 fabrycznie nowych wozów oraz przebudowania prototypowego Centauro II, który służył do testów, do tego samego standardu. Umowa ma też obejmować dwuletni pakiet wsparcia użytkownika.

W wyniku przeprowadzonych testów producent postanowił wprowadzić szereg zmian w projekcie wozu. Zdecydowano się m.in. na montaż układu identyfikacji swój-obcy (IFF), wydajniejszych zestawów łączności radiowej oraz innych wyrzutni granatów dymnych (Eurosatory2018: Kontrakt na Centauro II coraz bliżej, 2018-06-12).

Przyjęty terminarz zakłada, że pierwsze cztery niszczyciele czołgów Centauro II zostaną dostarczone Esercito Italiano (wojskom lądowym Włoch) w 2. połowie 2020. Rok później Włosi mają odebrać kolejne sześć wozów.

Zapotrzebowanie włoskiej armii na nowoczesne niszczyciele czołgów określa się na 148 wozów, które mają być dostarczane w dwóch partiach po 74 pojazdy. Ich produkcją zajmie się konsorcjum CIO należące do Leonardo i Iveco. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.