Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory2018: Kontrakt na Centauro II coraz bliżej

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 czerwca 2018

Ministerstwo obrony Włoch ma wkrótce złożyć zamówienie na dostawę pierwszej partii jedenastu niszczycieli czołgów Centauro II.

Przedstawiciele włoskiego przemysłu zbrojeniowego i wojsk lądowych oczekują szybkiego podpisania umowy na dostawę pierwszych 11 niszczycieli czołgów Centauro II partii niskoseryjnej

Podczas rozpoczętej w poniedziałek wystawy Eurosatory 2018 poinformowano, że kontrakt na dostawę pierwszych jedenastu niszczycieli czołgów Centauro II jest bliski podpisania. Pojazdy, pochodzące z partii niskoseryjnej, miałyby posłużyć Esercito Italiano (wojskom lądowym Włoch) do opracowania taktyki użycia wozów na polu walki.

Włoska armia ma zgłaszać zapotrzebowanie na 148 nowoczesnych niszczycieli czołgów, pozyskiwanych w dwóch transzach, po 74 wozów każda (50 Centauro II dla Włoch?, 2016-10-23). Pojazdy, wyposażone w wieżę Hitfact Mk 2 ze 120-mm armatą, mają zastąpić w polu obecnie eksploatowane wozy Centauro pierwszej generacji, uzbrojone w 105-mm zestawy ogniowe.

Według przedstawicieli producenta, konsorcjum CIO należącego do Oto Melary (Leonardo) i Iveco, program testowy nowej platformy został już zakończony. Powodem, dla którego Rzym nie złożył dotąd zamówienia na Centauro II, mają być wyłącznie względy finansowe. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.