Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby ewakuacji z KC-390

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 grudnia 2018

Embraer poinformował, ze 21 listopada zakończył próby desantowania i awaryjnej ewakuacji żołnierzy z ładowni samolotu transportowego KC-390. Odbyły się one w bazie lotniczej Brasilia.

Próby desantowania i awaryjnej ewakuacji żołnierzy z KC-390 odbyły się w bazie Brasilia / Zdjęcia: Embraer

W próbach zaangażowanych było około 370 żołnierzy Exército Brasileiro (wojsk lądowych) i Força Aérea Brasileira (FAB, wojsk lotniczych). W łądowni KC-390 może pomieścić się 80 w pełni wyekwipowanych żołnierzy lub 64 spadochroniarzy. Wojskowi opuszczali samolot przez przednie i tylne drzwi i przez tylną rampę.

Wyniki prób potwierdziły, że KC-390 spełnia wymagania niezbędne do osiągnięcia całkowitej zdolności operacyjnej, co ma nastąpić w ostatnim kwartale 2019. Realizując ten ważny etap kampanii prób niezbędnych do uzyskania wojskowego Certyfikatu Typu, wykazaliśmy spełnienie przez KC-390 najbardziej rygorystycznych standardów operacyjnych i bezpieczeństwa – powiedział Walter Pinto Junior, wiceprezes programu KC-390 (Certyfikat ANAC dla KC-390, 2018-10-24).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.