Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KC-390 wypadł z drogi startowej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 11 maja 2018

5 maja pierwszy prototyp samolotu transportowego Embraer KC-390 podczas prób naziemnych w porcie lotniczym Gavião Peixoto wypadł z drogi startowej, poważnie uszkadzając strukturę kadłuba i wszystkie golenie podwozia. Znajdujący się na jego pokładzie personel nie odniósł żadnych obrażeń. Według oświadczenia producenta wstępna analiza zdarzenia wykazała, że wszystkie instalacje pokładowe samolotu działały normalnie.

/ Zdjęcie: r7.com

Przyczyna zdarzenia nie jest znana. Obecnie trwają prace mające na celu jej wyjaśnienie. W październiku 2017 pierwszy prototyp KC-390 został uszkodzony w wyniku twardego lądowania, będącego efektem utraty sterowności podczas prób przeciągnięcia. Po naprawie wznowił loty 2 miesiące temu (Embraer zgodnie z planem, 2018-01-16).

Embraer analizuje też możliwość wykonania części prób przez drugi prototyp KC-390, a także niektóre samoloty seryjne, które są już produkowane. Według oficjalnego oświadczenia niedawne zdarzenie nie spowoduje opóźnienia procesu certyfikacji wojskowej, zgłoszenia pełnej zdolności operacyjnej i rozpoczęcia dostaw samolotów dla Força Aérea Brasileira (wojsk lotniczych Brazylii). w 4. kw. br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.