Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylijskie Mi-35 jeszcze w 2009

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 kwietnia 2009

Według agencji informacyjnej RIA Novosti, pierwsze z zakupionych przez Brazylię w listopadzie 2008 śmigłowców szturmowych Mi-35, mogą dotrzeć do odbiorcy jeszcze w bieżącym roku.

Jeden z 10 wenezuelskich Mi-35. Zakup ten wywołał reakcję Brazylii. Biorąc pod uwagę podobny typ roślinności, brazylijskie śmigłowce mogą występować w bardzo podobnej kolorystyce - w trzech odcieniach zieleni / Zdjęcie: Aviation del Ejercito

W przetargu zakończonym jesienią ubiegłego roku Mi-35 pokonał Augustę A-129 Mangustę i Eurocoptera Tigera (AS-665). Bezpośrednie, finalne negocjacje z Rosjanami były utrzymywane w tajemnicy, a podpisanie umowy o zakupie 12 maszyn nastąpiło w październiku, o czym poinformowano dopiero pod koniec listopada, w czasie wizyty prezydenta Rosji, Dymitra Miedwiedjewa w Brazylii (zobacz: Brazylia kupiła Mi-35).

Nie podano wówczas żadnych szczegółów kontraktu. Dopiero teraz agencja RIA Novosti poinformował, że pierwsze śmigłowce dotrą do odbiorcy jeszcze w bieżącym roku lub najdalej na początku 2010. Wartość kontraktu to ok. 150 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.