Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces HMS Dragon w walce z przemytem

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 grudnia 2018

Załoga brytyjskiego niszczyciela rakietowego HMS Dragon podczas dwudniowej operacji przejęła ładunek 10 t haszyszu.

Załoga HMS Dragon pozuje do zdjęcia z ładunkiem 10 t haszyszu przejętym podczas dwóch operacji przeprowadzonych na przestrzeni 48 h / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W ciągu trwającej 48h operacji na Zatoce Perskiej załoga HMS Dragon (D35), typ 45, zatrzymała dwie łodzie motorowe, na pokładzie których przemycano kontrabandę. Drużyny abordażowe z HMS Dragon, które przeszukały obie jednostki, znalazły i zabezpieczyły ładunek 10 t haszyszu. Rynkowa wartość przejętego narkotyku obliczana jest na ponad 75 mln GBP (355 mln zł).

HMS Dragon funkcjonuje w ramach jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Do zadań brytyjskiej jednostki należy patrolowanie wybranych akwenów w celu przeciwdziałania przemytowi narkotyków, a także kontrola lokalnych szlaków żeglugowych i ochrona idących nimi statków.

W ciągu miesiąca załoga brytyjskiego niszczyciela rakietowego czterokrotnie udaremniała przemyt narkotyków w regionie. W tym czasie marynarze z HMS Dragon zabezpieczyli 13,3 t narkotyków.

W połowie września HMS Dragon opuścił HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth i rozpoczął nową misję bojową (Nowa misja HMS Dragon, 2018-09-19). Głównym zadaniem okrętu jest wsparcie wysiłków społeczności międzynarodowej dążącej do ustabilizowania sytuacji w regionie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.