Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sukces HMS Dragon w walce z przemytem

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 grudnia 2018

Załoga brytyjskiego niszczyciela rakietowego HMS Dragon podczas dwudniowej operacji przejęła ładunek 10 t haszyszu.

Załoga HMS Dragon pozuje do zdjęcia z ładunkiem 10 t haszyszu przejętym podczas dwóch operacji przeprowadzonych na przestrzeni 48 h / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W ciągu trwającej 48h operacji na Zatoce Perskiej załoga HMS Dragon (D35), typ 45, zatrzymała dwie łodzie motorowe, na pokładzie których przemycano kontrabandę. Drużyny abordażowe z HMS Dragon, które przeszukały obie jednostki, znalazły i zabezpieczyły ładunek 10 t haszyszu. Rynkowa wartość przejętego narkotyku obliczana jest na ponad 75 mln GBP (355 mln zł).

HMS Dragon funkcjonuje w ramach jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Do zadań brytyjskiej jednostki należy patrolowanie wybranych akwenów w celu przeciwdziałania przemytowi narkotyków, a także kontrola lokalnych szlaków żeglugowych i ochrona idących nimi statków.

W ciągu miesiąca załoga brytyjskiego niszczyciela rakietowego czterokrotnie udaremniała przemyt narkotyków w regionie. W tym czasie marynarze z HMS Dragon zabezpieczyli 13,3 t narkotyków.

W połowie września HMS Dragon opuścił HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth i rozpoczął nową misję bojową (Nowa misja HMS Dragon, 2018-09-19). Głównym zadaniem okrętu jest wsparcie wysiłków społeczności międzynarodowej dążącej do ustabilizowania sytuacji w regionie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.