Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMS Dragon

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 września 2018

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Dragon rozpoczął nową misję bojową. Okręt będzie prowadził działania operacyjne na Bliskim Wschodzie.

HMS Dragon wychodzi w morze, aby rozpocząć kolejną misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Dragon (D35), typ 45, opuścił HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth w poniedziałek. Po wyjściu z portu macierzystego okręt skierował się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie w najbliższych miesiącach będzie prowadził działania operacyjne (HMS Dragon na testach QE, 2017-11-03.

Głównym zadaniem HMS Dragon będzie wsparcie wysiłków społeczności międzynarodowej dążącej do ustabilizowania sytuacji w regionie. W tym celu brytyjski niszczyciel będzie współpracował z siłami morskimi sojuszniczych państw, które również są obecne w tej części świata i podejmował wspólne działania wymierzone m.in. w bojówkarzy organizacji ekstremistycznych w Iraku i Syrii.

Brytyjski okręt będzie również wykonywał zadania patrolowania wybranych akwenów na Oceanie Indyjskim, udaremniając próby przemytu narkotyków i broni w rejon konfliktów. Jego zadaniem będzie też ochrona statków idących lokalnymi szlakami żeglugowymi, zagrożonych atakami piratów morskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra