Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja HMS Dragon

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 września 2018

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Dragon rozpoczął nową misję bojową. Okręt będzie prowadził działania operacyjne na Bliskim Wschodzie.

HMS Dragon wychodzi w morze, aby rozpocząć kolejną misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Dragon (D35), typ 45, opuścił HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth w poniedziałek. Po wyjściu z portu macierzystego okręt skierował się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie w najbliższych miesiącach będzie prowadził działania operacyjne (HMS Dragon na testach QE, 2017-11-03.

Głównym zadaniem HMS Dragon będzie wsparcie wysiłków społeczności międzynarodowej dążącej do ustabilizowania sytuacji w regionie. W tym celu brytyjski niszczyciel będzie współpracował z siłami morskimi sojuszniczych państw, które również są obecne w tej części świata i podejmował wspólne działania wymierzone m.in. w bojówkarzy organizacji ekstremistycznych w Iraku i Syrii.

Brytyjski okręt będzie również wykonywał zadania patrolowania wybranych akwenów na Oceanie Indyjskim, udaremniając próby przemytu narkotyków i broni w rejon konfliktów. Jego zadaniem będzie też ochrona statków idących lokalnymi szlakami żeglugowymi, zagrożonych atakami piratów morskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.