Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Dragon na testach QE

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 listopada 2017

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Dragon na krótko dołączył do lotniskowca HMS Queen Elizabeth, który przechodzi testy morskie.

HMS Queen Elizabeth przechodzi drugą serię prób morskich / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Dragon (D35), typu 45, dołączył do HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth w drodze powrotnej do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju, dokąd zmierzał po zakończeniu serii ćwiczeń morskich prowadzonych nieopodal wybrzeży Szkocji. Oba okręty przeprowadziły serię wspólnych manewrów i działań ma morzu, które wpisały się w scenariusz testów morskich HMS Queen Elizabeth.

Nowy brytyjski lotniskowiec przed kilkoma dniami opuścił port maicerzysty HMNB Portsmouth i rozpoczął nową serię testów morskich (Kolejne testy HMS Queen Elizabeth, 2017-10-31). W ich trakcie ocenione zostanie funkcjonowanie wybranych systemów pokładowych okrętu, a także przeszkolenie i zgranie jego załogi. Próby mają potrwać co najmniej miesiąc.

Rozpoczęte przed kilkoma dniami testy HMS Queen Elizabeth stanowią ostatni etap na drodze do oficjalnego przyjęcia go do służby. Ceremonia włączenia lotniskowca w skład Royal Navy powinna zostać zorganizowana do końca br. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.