Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne testy HMS Queen Elizabeth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 października 2017

Brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth opuścił port macierzysty w Portsmouth i rozpoczął kolejną serię testów morskich.

HMS Queen Elizabeth opuszcza port macierzysty HMNB Portsmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju. Okręt rozpoczął ostatnią serię testów morskich, które potrwają miesiąc i będą stanowić ostatni etap na drodze do oficjalnego przyjęcia go do służby. Ceremonia włączenia HMS Queen Elizabeth w skład Royal Navy powinna zostać zorganizowana do końca br.

Przez ostatnie dwa miesiące HMS Queen Elizabeth przebywał w porcie macierzystym, do którego wszedł w połowie sierpnia (HMS Queen Elizabeth w Portsmouth, 2017-08-16). W tym czasie dokonano jego przeglądu i oceny stanu technicznego po pierwszej serii testów morskich, które prowadzono latem (Testy morskie HMS Queen Elizabeth, 2017-06-27).

HMS Queen Elizabeth jest pierwszym z dwóch lotniskowców typu QE budowanych dla Royal Navy. Obecnie w szkockim Rosyth trwają prace nad drugą z jednostek, przyszłym HMS Prince of Wales (R09, Prince of Wales ochrzczony, 2017-09-09). Za dostawę okrętów odpowiada konsorcjum Aircraft Carrier Alliance, w skład którego wchodzą: BAE Systems, Thales UK, Babcock i rząd Wielkiej Brytanii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.