Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Świąteczna Akcja Serce

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 grudnia 2018

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia załoga transportowej Bryzy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach wykonała kolejny w br. lot w ramach Akcji Serce.

W 2018 żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 37 razy, z czego 28 przypada na 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego (19 na 8. BLTr i 8 na 33. BLTr), a 9 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej / Zdjęcie: DGRSZ

Wieczorem, 25 grudnia zadanie przygotowania transportu medycznego w ramach Akcji Serce otrzymała Służba Dyżurna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Do zadania, zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot M-28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach (Akcja Serce w BLMW, 2018-09-20).

W środę, w drugi dzień świąt Bryza z załogą dowodzoną przez por. pil. Kamila Bajszczaka, wystartowała z macierzystego lotniska Oksywie o godz. 14:59 i po godzinie i trzynastu minutach lotu wylądowała na lotnisku Okęcie. Tam na pokład samolotu wszedł zespół lekarzy transplantologów Kliniki Kardiologii i Transplantologii w Warszawie i o godz. 18:09 Bryza rozpoczęła lot w kierunku Katowic.

Lądowanie nastąpiło o 18:55, a personel medyczny udał się do oczekującego pacjenta. Załoga samolotu wystartowała z Katowic o godz. 19:06 i godz. 20:54 wylądowała na lotnisku w Babich Dołach, kończąc tym samym dziewiątą akcję tego typu w br.

Na podstawie informacji DGRSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.