Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cochin Shipyard zbuduje korwety ZOP?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 stycznia 2019

Według lokalnej prasy indyjska Cochin Shipyard ma otrzymać zlecenie na dostawę serii nowych korwet ZOP dla rodzimej marynarki wojennej.

Cochin Shipyard ma otrzymać zlecenie na osiem nowych korwet ZOP, którę mogą zostać oparte na projekcie eksploatowanych już jednostek typu Kamorta (na zdjęciu) / Zdjęcie: MO Indii

Express News Service poinformowało, powołując się na słowa prezesa i dyrektora wykonawczego Cochin Shipyard, Madhu S Nairego, że ta jedna z największych stoczni w Indiach może otrzymać zlecenie na dostawę ośmiu nowych korwet przystosowanych do zwalczania okrętów podwodnych. Oferta złożona przez producenta z Koczin w stanie Kerala miała zostać uznana za najkorzystniejszą cenowo przez indyjski resort obrony, co umożliwia rozpoczęcie rozmów o szczegółach przyszłego kontraktu.

Wartość kontraktu na nowe okręty oblicza się na 54 mld INR (2,8 mld zł). Oczekuje się, że pierwsza korweta zostanie dostarczona w 42 miesiące od dnia podpisania umowy. W kolejnych latach producent ma dostarczać po dwie jednostki rocznie. Kontrakt ma zostać zrealizowany do 2024.

Według prasy branżowej przedmiotem zamówienia mają być korwety ZOP typu Kamorta lub okręty opracowane w oparciu o ich projekt. Dotąd marynarka wojenna Indii zamówiła cztery takie jednostki, z których trzy zostały już przyjęte do służby i stacjonują w Visakhapatnam na wschodzie kraju (INS Kiltan w linii, 2017-10-16). Za ich budowę odpowiadała stocznia Garden Reach Shipbuilders & Engineers z Kalkuty. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.