Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsza misja SG w Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 14 stycznia 2019

W niedzielę w godzinach porannych z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w misji wspierającej służby Republiki Macedonii.

Funkcjonariusze SG przed wyjazdem na pierwszą w br. misję w ramach wsparcia policji Republiki Macedonii / Zdjęcie: SG
W operacji wsparcia weźmie udział 30 funkcjonariuszy ze wszystkich jednostek organizacyjnych Straży Granicznej pod dowództwem kpt. SG Adama Maślaczyka, który na co dzień pełni służbę w Morskim Oddziale SG. W trakcie trzytygodniowego wyjazdu funkcjonariusze Straży Granicznej będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa (Pogranicznicy wrócili z misji w Macedonii, 2018-12-24).

Wyjazd poprzedzono tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które zostało przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób.

Ćwiczyli również poruszanie się pojazdów w kolumnie, uczestniczyli w szkoleniu epidemiologicznym, a także w zajęciach z budowy, zabezpieczenia i weryfikacji autentyczności dokumentów podróży. Przeszli ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu. Pierwsza w br. edycja wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii zakończy się 4 lutego.

Na podstawie informacji SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.