Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd remontowy HMS Queen Elizabeth

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 stycznia 2019

Grupa stoczniowa Babcock przeprowadzi przegląd remontowy lotniskowca HMS Queen Elizabeth.

Przyjęty do służby w 2017 lotniskowiec HMS Queen Elizabeth przejdzie pierwszy w swojej historii przegląd remontowy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o udzieleniu zlecenia grupie Babcock na przeprowadzenie przeglądu remontowego lotniskowca HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth. Wartość anonsowanego kontraktu wynosi 5 mln GBP (24 mln zł).

Prace na HMS Queen Elizabeth będą prowadzone w suchym doku stoczni Babcock w szkockim Rosyth. Przegląd stoczniowy okrętu powinien rozpocząć się latem i potrwać sześć tygodni. Głównym celem prac będzie ocena stanu poszycia kadłuba lotniskowca po pierwszych miesiącach eksploatacji, w tym okresie intensywnych prób morskich i lotniczych prowadzonych na przestrzeni ostatnich miesięcy nieopodal brytyjskich i amerykańskich wybrzeży (F-35B z QE zrzucają bomby, 2018-10-19).

Po przejściu przeglądu remontowego HMS Queen Elizabeth ma wznowić program testów i ćwiczeń morskich. Obejmie on m.in. operacje lotnicze wielozadaniowych samolotów bojowych F-35B Lightning II z pokładu lotniskowca. Jednostka ma uzyskać całkowitą zdolność operacyjną w 2020, a rok później rozpocząć pierwszą misję bojową. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.