Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipińskie patrolowce w linii

Służby państwowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 stycznia 2019

Straż wybrzeża Filipin przyjęła do służby ostatnie dwa okręty patrolowe typu Boracay

Straż wybrzeża Filipin dysponuje czterema okrętami patrolowymi typu Boracay zbudowanymi we Francji / Zdjęcie: Straż Wybrzeża Filipin

Ceremonia przyjęcia okrętów patrolowych BRP Malamawi (2403) i BRP Kalanggaman (2404), typu Barocay, do służby odbyła się w Manili. Obie jednostki dotarły do Filipin pod koniec ub.r. z Francji, gdzie zostały zbudowane w lokalnej stoczni Ocea na podstawie proj. FPB 72 MKII (Patrolowce dla Filipin, 2018-12-31).

Patrolowce uzupełniły w linii dwa inne okręty typu Boracay, BRP Boracay (2401) i BRP Panglao (2402, na zdjęciu), które przyjęto do służby w październiku 2018. Jednostki tego typoszeregu służą do ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej kontrolowanych przez Manilę.

Rząd w Manili inwestuje spore środki w zwiększenie potencjału operacyjnego rodzimej straży wybrzeża. W l. 2016-2018 Filipiny przyjęły do służby 10 okrętów patrolowych typu Parola, zbudowanych przez Japan Marine United w Jokohamie. Kupno patrolowców sfinansowano dzięki pożyczce w wysokości 7,3 mld PHP (ok. 523 mln zł) udzielonej Manili przez władze Japonii (Ostatnie patrolowce typu Parola w linii, 2018-08-27).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.