Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe wyposażenie NoOSG

Lotnictwo cywilne, Służby państwowe, Strategia i polityka, 25 stycznia 2019

24 stycznia Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek, podczas spotkania zorganizowanego w porcie lotniczym Zielona Góra – Babimost, podsumował działania NoOSG w ub. r. W uroczystej odprawie uczestniczyli również Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak, Dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Waldemar Gredka, Dyrektor Portu Lotniczego w Zielonej Górze – Babimoście Michał Anczykowski, przedstawiciele prokuratury z Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego oraz Policji, w tym Komendant Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosław Tchorowski, a także reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej i Krajowej Izby Administracyjnej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z portu lotniczego Zielona Góra – Babimost otrzymali detektor przeznaczony do wykrywania niebezpiecznych związków chemicznych / Zdjęcie: NoOSG

Gen. bryg. SG Wojciech Skowronek przedstawił specyfikę i teren działania oddziału, zagrożenia i trendy migracyjne. Poruszył również tematykę planów kadrowych, które realizowane będą w 2019. NoOSG w tym roku planuje przyjąć 80 nowych funkcjonariuszy.

Zastępca komendanta NoOSG ds. granicznych płk SG Tomasz Michalski poinformował o działaniach, które tylko w roku ubiegłym doprowadziły do zlikwidowania grup przestępczych zajmujących się np. nielegalna migracją, czy przemytem towarów akcyzowych. Zastępca komendanta NoOSG ds. logistycznych por. SG Małgorzat Węglarska-Przepióra przedstawiła zrealizowane w 2018 inwestycje oraz przedstawiła plany na kolejne lata. Zwróciła uwagę na zrealizowane juz inwestycje na terenie komendy w Krośnie Odrzańskim oraz w Placówkach SG. Zauważalnym wsparciem dla oddziału było również największe od kilkunastu lat doposażenie w nowe pojazdy. Kilkadziesiąt pojazdów sfinansowanych z Programu Modernizacji Służb Mundurowych trafiło już do służby w jednostkach organizacyjnych NoOSG. Przedstawiciele NoOSG opowiedzieli też m.in. o najważniejszych akcjach, przeprowadzonych w minionym roku, które doprowadziły do zlikwidowania grup przestępczych zajmujących się nielegalną migracją oraz przemytem towarów akcyzowych.

Kulminacyjnym momentem spotkania było uroczyste przekazanie NoOSG zakupionego przez Wojewodę Lubuskiego nowoczesnego sprzętu. Wicewojewoda Wojciech Perczak wręczył Komendantowi NoOSG detektor SEEKERe przeznaczony do wykrywania niebezpiecznych związków chemicznych, w tym materiałów wybuchowych. Urządzanie to będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej realizujących zadania minersko-pirotechniczne na lotnisku w Zielonej Górze – Babimoście i na pokładach samolotów (Więcej lotów do Zielonej Góry, 2017-10-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.