Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne opóźnienie M109A7 dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 marca 2019

US Army po raz kolejny odłożyła decyzję o uruchomieniu pełnoskalowej produkcji haubic samobieżnych BAE Systems M109A7. Sekretarz tej formacji, Mark Esper stwierdził, że wykonawca poczynił postępy, ale są one niewystarczające dla rozwiania wątpliwości. Spełnienie wymagań ocenia Agencja Zarządzania Kontraktami Obronnymi. Dostawy prototypów M109A7 do testów są realizowane od 2015.

Haubica samobieżna M109A7 w czasie testów w warunkach zimowych / Zdjęcie: BAE Systems

M109A7 to najnowsza wersja haubicy z rodziny BAE Systems M109 Paladin. Haubice tego typu mają wspierać ogniem pośrednim US Army Armored Brigade Combat Team (ABCT). W ich konstrukcji wykorzystano uzbrojenie główne i konstrukcję kabiny z M109A6, umieszczając je na podwoziu wozu bojowego Bradley. Dzięki temu uzyskano większą trwałość i zgodność z innym uzbrojeniem ABCT, co ma ułatwić logistykę. Haubica została wyposażona w cyfrowy system kierowania ogniem i automat ładowania amunicji.

Wcześniej US Army odłożyła decyzję o nowym etapie produkcji M109A7 w lipcu 2018. Przełożono ją wówczas na grudzień tego roku. Wtedy z kolei okazało się, że BAE Systems nie jest gotowa do realizowania produkcji w planowanej skali i terminach. W międzyczasie wprowadzano ulepszenia technologiczne, dotyczące m.in. procesów spawania i kontroli spawów.

US Army planuje zakup 576 haubic M109A7 i pojazdów do przewożenia amunicji do nich. Cały program ma być wart 8,1 mld USD. Co ciekawe, armia amerykańska już planuje kolejne modernizacje haubicy. Ma ona zostać wyposażona w dłuższą lufę i zostać przystosowana do strzelania amunicją XM1113. Dzięki temu zasięg ognia ma wzrosnąć do 70 km (Zlecenie na kolejne M109A7, 2015-11-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.