Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air Senegal z pomocą dla Afryki

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 11 marca 2019

8 marca w zakładach Airbusa w Tuluzie przedstawiciele Air Senegal odebrali pierwszy samolot A330-900 neo. Przewoźnik stał się w ten sposób pierwszą afrykańską linią lotniczą, eksploatującą najnowsze Airbusy.

A330-900 Air Senegal przewiózł do Dakaru 13 t pomocy humanitarnej / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Samolot, przystosowany do przewozu 32 pasażerów w klasie biznes, 21 w klasie premium plus i 237 w klasie ekonomicznej, ma zostać skierowany do obsługi połączenia między Dakarem i Paryżem. Kilka tygodni wcześniej złożył krótką wizytę w międzynarodowym porcie lotniczym Blaise-Diagne w Dakarze.

Po zakończeniu ceremonii odbioru samolot wystartował z lotniska w Tuluzie, przewożąc 13 t pomocy humanitarnej zgromadzonej przez Fundację Airbusa i Air Senegal: sprzętu medycznego, zabawek, ubrań i książek dla dzieci i seniorów, przekazanych przez Aviation Sans Frontières, L'Institut Universitaire du Cancer-Toulouse Oncopole i La Chaîne de l'Espoir. Zostaną one przekazane do Centre Hospitalier de Saint-Louis du Sénégal oraz do Fundacji Servir Senegal, którą prowadzi pierwsza dama Senegalu, pani Marème Faye Sall.

Jesteśmy zaszczyceni, że współpracujemy z Fundacją Airbusa i jej partnerami i możemy wykonać lot z pomocą humanitarną. Odbiór naszego najnowszego A330neo jest bardziej znacząca, ponieważ przewozimy dobra humanitarne potrzebującym. To doskonała okazją, aby zademonstrować siłę współpracy w lotnictwie, aby przynieść pomoc ludziom w regionie – powiedział dyrektor generalny Air Senegal Philippe Bohn.

Jestem dumny, że nowy samolot Airbusa jest dostarczany z pomocą humanitarną na pokładzie. Witam Air Senegal w naszej sieci partnerów Fundacji i dziękuję wszystkim zaangażowanym za wsparcie logistyczne i niestrudzone wysiłki, aby ta misja stała się rzeczywistością – dodał prezes Airbus Commercial Aircraft i członek zarządu Fundacji Airbusa Guillaume Faury (A330neo w Senegalu, 2019-02-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.