Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa klasa w Swiss

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 15 marca 2019

Swiss International Air Lines ogłosiły, że od wiosny 2021 w swoich samolotach dalekiego zasięgu zaczną wprowadzać nową klasę premium economy, oferującą większy komfort. Ma ona uzupełnić trzy dostępne obecnie klasy: pierwszą, biznesową i ekonomiczną.

Od wiosny 2021 nowa klasa premium economy ma być dostępna na pokładach należących do Swiss Boeingów 777-300ER / Zdjęcie: Swiss International Air Lines 

Początkowo dodatkowa klasa będzie dostępna w 24-miejscowej sekcji samolotów Boeing 777-300ER. W perspektywie średnioterminowej ma być oferowana na pokładach wszystkich samolotów dalekiego zasięgu szwajcarskiego przewoźnika. Wprowadzenie foteli klasy premium economy na pokładach wszystkich 10 Boeingów 777-300ER ma kosztować 40 mln CHF (ponad 151 mln zł), a prace z tym związane mają być prowadzone zimą 2020/2021.

Zwiększenie komfortu i przestrzeni osobistej, szczególnie na nogi ma być osiągnięte dzięki zastosowaniu nowo zaprojektowanych foteli, szerszych o 10% i zapewniających o 25% większą możliwość rozłożenia do snu, ustawionych w odstępach większych o 20%, po 8 w rzędzie – w układzie 2-4-2. Podsumowując, podróżujący w naszej klasie premium economy będą mieli znacznie większe poczucie przestrzeni osobistej – powiedział dyrektor handlowy Swiss Tamur Goudarzi Pour.

Wprowadzenie nowej klasy jest reakcją szwajcarskiego przewoźnika na rosnące zapotrzebowanie pasażerów na produkt między klasą ekonomiczną i biznesową. Do podjęcia decyzji o zaoferowaniu nowej klasy przyczyniły się również pozytywne doświadczenia z tego typu produktem linii Lufthansa i Austrian Airlines, które podobnie jak Swiss należą do Grupy Lufthansa (Szwajcarskie A340 z nowym wnętrzem, 2019-03-13).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.