Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Asseco dla cyberbezpieczeństwa Togo

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Strategia i polityka, 25 marca 2019

Asseco Data Systems (ADS) uruchomi w Republice Togo Cyber Defense Africa – pierwszą w tym kraju instytucję odpowiedzialną za bezpieczeństwo cybernetyczne. Cyber Defense Africa będzie zarazem pierwszą organizacją tego typu w Afryce, która połączy funkcję ośrodka monitorowania bezpieczeństwa odpowiedzialnego za bezpieczeństwo krytycznej infrastruktury kraju, pełniąc jednocześnie rolę narodowego centrum bezpieczeństwa cybernetycznego, które będzie całodobowo monitorować zagrożenie ze strony cyberprzestępczości i zapewni obywatelom, organizacjom i biznesowi bezpieczeństwo korzystania z rozwiązań cyfrowych.

/ Zdjęcie: togofirst.com

ADS będzie odpowiedzialne za stworzenie kompleksowej strategii nowej organizacji, dostarczenie potrzebnej infrastruktury teleinformatycznej oraz wyszkolenie kadry. Projekt będzie realizowany w ramach spółki joint venture stworzonej przez Asseco Data Systems i rząd Republiki Togo. Umowa przewiduje wynagrodzenie dla Asseco Data Systems w wysokości przekraczającej 10 mln euro. Koszt inwestycji wyniesie ok. 14 mln euro. Cyber Defense Africa rozpocznie operacyjną działalność na początku przyszłego roku, a pełną gotowość osiągnie w czerwcu 2020. 

Bezpieczna cyberprzestrzeń jest niezbędna do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo funkcjonowania przedsiębiorstw, wspierać innowacyjność i stworzyć dobre warunki dla zewnętrznych inwestorów. Ideą prezydenta Republiki Togo Faure Gnaussingbe jest utworzenie z Togo lidera cyfrowej rewolucji w Afryce – powiedziała Cina Lawson, Minister Telekomunikacji i Cyfrowej Ekonomii w rządzie Republiki Togo.

Jestem dumny, że kompetencje Asseco wesprą rząd Republiki Togo w definiowaniu i wdrażaniu rozwiązań bezpieczeństwa cybernetycznego kraju. Cyber Defense Africa, nasze wspólne przedsięwzięcie, pomoże Togo uzyskać pozycję regionalnego lidera cyberbezpieczeństwa, tworząc jednocześnie standardy w zakresie przeciwdziałania cyberprzestępczości także w innych krajach afrykańskich – dodał Andrzej Dopierała, prezes zarządu Asseco Data Systems.

Grupa Asseco jest obecna w Afryce od 2013, realizując projekty informatyczne przede wszystkim z zakresu  bankowości,  energetyki i bezpieczeństwa. Działa m.in. w Etiopii, Nigerii, Angoli, Mozambiku i na Wyspach Zielonego Przylądka (Asseco uruchomiło ośrodek w Nigerii, 2018-08-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.