Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Asseco uruchomiło ośrodek w Nigerii

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2018

Asseco uruchomiło w Nigerii certyfikowany ośrodek szkoleniowy dla operatorów bezzałogowych statków latających, połączony z centrum obsługowym. Przeprowadzono już pierwsze szkolenia. Jest to efekt współpracy Asseco z Ministerstwem Nauki i Technologii ze stanu Lagos w Nigerii.

Docelowo w ośrodku Asseco w Nigerii będzie się szkolić ok. 100 osób rocznie / Zdjęcie: Asseco

Współpraca Asseco z nigeryjską administracją rządową odbywa się w ramach umowy zawartej w 2017. Rozwiązania, które dostarczy Asseco będą istotnym elementem systemu informacji geograficznej (eGIS) wdrażanego w stanie Lagos. Pozwoli to m.in. na efektywniejsze planowanie rozwoju tego regionu Afryki oraz zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej, a także monitorowanie zanieczyszczeń środowiska.

Uruchomienie ośrodka szkoleniowego to pierwszy etap projektu realizowanego w Nigerii. W jego oficjalnym otwarciu uczestniczyli komisarz Ministerstwa Nauki i Technologii Stanu Lagos Hakeem Popoola Fahm i Simon Melchior, prezes Asseco Nigeria. Natomiast Asseco Poland reprezentowali Zdzisław Wiater, Dyrektor Pionu Rozwiązań dla Sektora Bezpieczeństwa i Instytucji Międzynarodowych Asseco Poland i Tomasz Mosiej, Główny Architekt Systemów Bezzałogowych. Podczas wizyty w Nigerii odbyło się także spotkanie z przedstawicielami dostawcy usług nawigacyjnych (Nigerian Airspace Management Agency) i władz lotnictwa cywilnego (Nigerian Civil Aviation Authority) w celu przedyskutowania przyszłości funkcjonowania bezzałogowych statków latających w przestrzeni powietrznej Nigerii.

Ośrodek szkoleniowy stworzony przez Asseco w stanie Lagos to pierwsza tego typu inwestycja w tym regionie oraz jedna z pierwszych realizowanych w Afryce. Docelowo będzie w nim się szkolić ok. 100 osób rocznie. Zakres szkoleń będzie obejmował obsługę i użytkowanie wielowirnikowców i płatowców, a także obsługę oprogramowania do budowy cyfrowego modelu terenu. Zajęcia będą prowadzone przez ekspertów z Asseco Poland i Asseco Nigeria – powiedział Zdzisław Wiater.

W ramach planowanego, kolejnego etapu projektu, Asseco dostarczy bezzałogowce do wykonywania długotrwałych lotów fotogrametrycznych nad stanem Lagos, a także z dwie stacje kierowania lotem (Asseco Ground Control Station) z oprogramowaniem oraz systemu do symulacji lotów (Asseco Universal Simulation Environment). Asseco będzie również odpowiedzialne za szkolenia operatorów oraz testy obsługi urządzeń (Asseco dla nigeryjskiej administracji, 2017-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.