Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT uruchomił połączenie Londyn-City - Wilno

Lotnictwo cywilne, 02 maja 2019

1 maja Embraer 190 Polskich Linii Lotniczych LOT po raz pierwszy wystartował z Wilna do portu Londyn-City. Stolica Litwy jest po Warszawie i Budapeszcie trzecim europejskim miastem, które w tym roku polski przewoźnik połączył z położonym w sercu Londynu lotniskiem.  

LOT-owski Embraer 190 po lądowaniu na lotnisku Londyn-City / Zdjęcie: PLL LOT 

LOT oferuje na trasie między Wilnem i Londynem-City 12 rejsów w tygodniu. Będą obsługiwane według następującego rozkładu połączeń: codziennie (oprócz niedziel) samoloty wystartują do Londynu-City o godz.  6:30 i wylądują o godz. 7:30 czasu lokalnego. Popołudniowa częstotliwość z Wilna została zaplanowana na godz. 16:55 z przylotem o  godz. 17:55 (poza sobotami). Rejsy z Londynu zaplanowane są na godz. 9:35 czasu lokalnego z lądowaniem w Wilnie o godz. 14:35 oraz o godz. 18:40 z lądowaniem o godz. 23:40.

Londyn-City to lotnisko optymalne dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najszybszy i najwygodniejszy sposób do centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Port znajduje się w dzielnicy Royal Docks, czyli najbliżej biznesowego centrum Londynu - niespełna 10 km od City i Canary Wharf.

Wilno jest już trzecim europejskim miastem, które LOT połączył z lotniskiem Londyn-City w tym roku. Obserwujemy bardzo duży potencjał rejsów do Londynu z regionu – rocznie między Litwą, a stolicą Wielkiej Brytanii podróżuje prawie milion pasażerów. Wschodni Londyn jest miejscem, w którym mieszka wielu Litwinów. Jesteśmy przekonani, że uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem pasażerów podróżujących zarówno z Litwy, jak i Wielkiej Brytanii oraz pozytywnie wpłynąć na relacje biznesowe mieszkańców obu krajów – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

LOT konsekwentnie rozwija siatkę połączeń na Litwie. Oprócz dostępnych w systemach rezerwacyjnych rejsów ze stolicy Litwy do Londynu-City - przewoźnik oferuje pięć razy dziennie połączenia miedzy Wilnem i Warszawą. Ponadto, w sezonie letnim, sześć razy w tygodniu LOT realizuje rejsy z Warszawy do Kowna i do Połągi.

Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt ścieżki schodzenia na lotnisku Londyn-City, tylko kilka rodzajów samolotów jest certyfikowanych do wykonywania operacji z tego portu. Specjalnie do realizacji tych połączeń LOT zdecydował się na leasing od NAC czterech nowych Embraerów 190. Przystosowane do przewozu 106 pasażerów samoloty przyleciały bezpośrednio z zakładów producenta w Brazylii w drugiej połowie grudnia 2018 (LOT-em z Wilna do Londynu-City, 2018-11-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.