Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zezwolenie na AH-1Z dla Czech

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 07 maja 2019

Departament Stanu USA wydał postanowienie zatwierdzające ewentualną zagraniczną sprzedaż wojskową 4 śmigłowców AH-1Z, wraz z odpowiednim wyposażeniem, Republice Czeskiej. Szacunkowy koszt transakcji to 205 mln USD (ponad 785 mln zł). Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) poinformowała Kongres USA o takiej możliwości 3 maja. W 2017 rząd w Pradze pytał USA o możliwość nabycia 12 śmigłowców wielozadaniowych Bell UH-1Y Venom.

Czechy chcą kupić 4 śmigłowce uderzeniowe AH-1Z Viper / Zdjęcie: USMC

Rząd Republiki Czeskiej zwrócił się z pytaniem o możliwość zakupu 4 śmigłowców uderzeniowych Bell AH-1Z Viper, 8 silników T700-GE-701D (zabudowanych w śmigłowcach), 8 układów nawigacyjnych Honeywell EGI i 14 pocisków powietrze-powierzchnia AGM-114 Hellfire, 20-mm działek M197, głowic optoelektronicznych AN/AAQ-30, a także urządzeń łączności i walki elektronicznej, wyposażenia pomocniczego, części zamiennych, narzędzia i sprzętu do prób i publikacji technicznych. Amerykanie mieliby zapewnić także wsparcie logistyczne i szkolenie personelu. Głównymi wykonawcami kontraktu będą Bell Helicopter i General Electric. Nie istnieją znane umowy offsetowe związane z tą potencjalną sprzedażą.

Jak podaje DSCA proponowana sprzedaż będzie wspierać politykę zagraniczną i bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa partnera NATO, który jest ważną siłą zapewniającą pokój i stabilność w Europie. Proponowana sprzedaż będzie wspierać potrzeby Republiki Czeskiej w zakresie własnej obrony i wspierać cele obronne NATO.

Republika Czeska rozważa nabycie amerykańskich UH-60M lub UH-1Y/AH-1Z jako następców eksploatowanych obecnie śmigłowców uderzeniowych Mi-24 (Zamieszanie z czeskim przetargiem na śmigłowce, 2018-02-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.