Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

K-Maxy wracają do służby

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 08 maja 2019

US Marine Corps chce przywrócić do służby dwa bezzałogowe śmigłowce Kaman Aerospace K-Max (CQ-24A), które były używane w Afganistanie podczas operacji Enduring Freedom w l. 2011-2013. Wykonały tam ok. 2000 misji, o łącznym czasie trwania ponad 2150 h i przewiozły ponad 2 mln kg ładunku.

Para K-Maxów była używana przez marines w Afganistanie / Zdjęcie: USMC

Wiropłaty znajdują się obecnie w Yumie w Arizonie, ale zostaną przetransportowane do zakładów Kamana w Bloomfield w stanie Connecticut w celu przywrócenia ich zdatności do lotu i zabudowania nowych urządzeń umożliwiających wykonywanie lotów bezzałogowych.

Po ponownym wdrożeniu ich do eksploatacji USMC i Kaman mają kontynuował współpracę w celu opracowania i zintegrowania nowych technologii dla bezzałogowych statków latających (Oblot seryjnego K-MAXa, 2017-05-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.