Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

15-lecie Wizz Air

Lotnictwo cywilne, 21 maja 2019

Pierwszy lot Wizz Air odbył się 19 maja 2004 z Katowic do Londynu-Luton. Od tego czasu linia rozbudowała swoją flotę do 112 Airbusów A320/A321. Wynik 100 milionów pasażerów przewoźnik osiągnął w październiku 2015. Następnie, w zaledwie niespełna 4 lata podwoił tę liczbę.

Przez 15 lat działalności linia Wizz Air zdobyła zaufanie i lojalność 200 milionów pasażerów / Zdjęcie: Wizz Air 

Aby uczcić to wydarzenie, wszyscy pasażerowie uroczystego lotu, wykonanego 20 maja z Kijowa do Katowic, po lądowaniu zostali powitani przez przedstawicieli Wizz Air oraz Katowice Airport, zaproszeni do wspólnego zdjęcia oraz wręczono im vouchery wartości 200 euro.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: Nasz pierwszy lot odbył się w 2004 między Polską i Wielką Brytanią. Dzisiaj, 15 lat później, świętujemy przewiezienie łącznie 200 milionów pasażerów ze 146 lotnisk w 44 krajach. Nie ma wątpliwości, że nasza załoga jest źródłem tego sukcesu. Są jeszcze jednak cztery kluczowe elementy, które zdecydowały o przewadze Wizz nad konkurencją w Europie. Dzięki naszemu wyjątkowemu modelowi biznesowemu ultra-niskokosztowego przewoźnika, jesteśmy liderami w branży i jedną z najbardziej cenionych linii lotniczych na kontynencie.

Pozycja lidera na rynku i zwiększona koncentracja w Europie Środkowo-Wschodniej zapewnia nam przewagę pozwalając zaistnieć na nienasyconym rynku. Zamówienie ponad 250 nowoczesnych samolotów A321neo jest kluczowe dla rozwoju Wizz oraz pozwoli obniżyć koszt podróży i wpływ  na środowisko […]. Ponadto, nasza zróżnicowana kulturowo organizacja i zespół zarządzający reprezentuje ponad 50 narodowości, dzięki czemu mamy prawdziwie globalne spojrzenie pozwalające na podejmowanie zrównoważonych decyzji i szybką reakcję na zmiany w naszej branży. Dziękuję naszym klientom, partnerom i oczywiście całej drużynie Wizz za zaufanie i wsparcie przez minione 15 lat. Jestem przekonany, że przed nami 15 kolejnych ekscytujących lat – dodał József Váradi (Otwarcie bazy Wizz Air w Krakowie, 2019-05-09).

Piętnaście lat temu w Katowicach Wizz Air rozpoczął prawdziwą rewolucję w dostępie do transportu lotniczego w Polsce. To właśnie z naszego lotniska odbył się pierwszy, niskokosztowy, komercyjny rejs w historii węgierskiego przewoźnika. Od 2004 baza Wizz Air ma znaczący wpływ na rozwój ruchu pasażerskiego w Katowicach. Na początku swojej działalności w Pyrzowicach Wizz Air przewoził około 600 tysięcy pasażerów rocznie, w roku minionym było ich 2,1 miliona […] – podkreślił Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego MPL Katowice.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.