Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Su-35 dla Indonezji w październiku?

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 czerwca 2019

Dostawy rosyjskich wielozadaniowych samolotów bojowych Su-35 dla Indonezji mają się rozpocząć przed końcem 2019 – podał cytowany przez agencję TASS min. obrony tego kraju Ryamizard Ryacudu.

/ Zdjęcie: MO FR

Ambasador Indonezji w Moskwie Muhammad Wachid Suprijadi sprecyzował to jeszcze bardziej informując publicznie, że Dżakarta spodziewa się dostawy pierwszego samolotu już w październiku 2019, aby móc go pokazać podczas przypadającego na ten miesiąc święta indonezyjskich sił zbrojnych. I wysyłki kolejnych – jak najszybciej.

Ryamizard Ryacudu poinformował także, że dokładnego sprecyzowania wymagają jeszcze warunki spłaty, bowiem jest to zależne od porozumienia między trzema ministerstwami Dżakarty – finansów, handlu, no i oczywiście obrony. Umowa na dostawę 11 Su-35 o wartości przeliczeniowej 1,14 mld USD zostanie bowiem w połowie sfinansowana barterem, czyli transportami do Rosji oleju palmowego, kauczuku, kawy, herbaty, kakao, tekstyliów, obuwia, filetowanych ryb, mebli, kopry, papieru, a także przypraw.

Minister obrony Indonezji dodał, że w zasadzie generalne postanowienia realizacji umowy uzgodnionej już i podpisanej w 2018 zostały zaakceptowane przez obie strony. Do niedawna krążyły pogłoski o możliwości zamrożenia całej transakcji z uwagi na ryzyko wystawienia się Indonezji na amerykańskie sankcje gospodarcze (na przykład możliwość wstrzymania dostaw części zamiennych dla sprzętu wojskowego) za transakcję zbrojeniową z Rosją na mocy tzw. ustawy CAATSA z 2017.

Zachodnie źródła w Indonezji uważają jednak obecnie, że zwłoka w realizacji powstała na skutek ponownego układania wzajemnych relacji w rządzie indonezyjskim po wyborach prezydenckich w kwietniu 2019 (zwyciężył wybrany na drugą kadencję prezydent Joko Widodo) i konieczności dostosowania pewnych punktów umowy z Moskwą do nowego prawa w transakcjach wojskowych z zagranicą – podobnego do postanowień offsetowych – znanego jako Law 16 (11 Su-35 dla Indonezji za produkty rolne, 2017-08-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.