Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bez kontraktu na Opłoty

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 czerwca 2019

Koncern Ukroboronprom poinformował Ministerstwo obrony Ukrainy, że nie może zawrzeć kontraktu na dostawy nowych czołgów podstawowych T-84BM Opłot. Powodem są przedłużające się prace nad zastąpieniem objętych embargiem komponentów z Federacji Rosyjskiej. Brak kontraktu potwierdziło MO Ukrainy na zapytanie Radia Swoboda.

Czołg podstawowy T-84BM Opłot / Zdjęcie: Ukroboronprom

Prace nad zastąpieniem rosyjskich komponentów w czołgu T-84BM Opłot prowadzi Charkowskie biuro konstrukcyjne budowy maszyn (ChKBM) im. Morozowa. Do tej pory nie zostały one zakończone. Opłot został formalnie przyjęty do uzbrojenia Sił Zbrojnych Ukrainy (WSU) w 2009, ale seryjne czołgi nie są dostarczane armii. W WSU eksploatowanych jest jedynie 6 T-84U Opłot w składzie 14. Brygady zmechanizowanej.

O planach zakupów zukrainizowanych Opłotów mówił w październiku 2015 dowódca wojsk pancernych WSU gen. Jurij Mielnik. Już w styczniu 2017 prezydent Petro Poroszenko stwierdził jednak, że jeden Opłot kosztuje tyle, ile pułk T-64 i T-80. Dlatego uznał, że lepszym rozwiązaniem niż kupowanie Opłotów będzie remontowanie i modernizacja pojazdów już eksploatowanych. W grę wchodzą też zakupy nowych, zmodernizowanych T-64 (Ostra krytyka Opłota, 2018-06-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra