Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opłot-T dla USA

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 marca 2018

Stany Zjednoczone kupiły egzemplarz ukraińskiego czołgu podstawowego Opłot-T. Amerykanie chcą go wykorzystać do testów.

Czołg Opłot / Zdjęcie: opk.com.ua

Przedstawiciel GP Zawod im. Małyszewa z Charkowa poinformował o sprzedaży Stanom Zjednoczonym jednego czołgu podstawowego Opłot. Oficjalnie ma to być początek szerszej współpracy. W praktyce chodzi jednak o dostarczenie egzemplarza do testów oceniających możliwości ukraińskiego czołgu i jego producenta. Opłot jest modyfikacją sowieckiego T-80, który został przyjęty do uzbrojenia w 1976.

Zakłady im. Małyszewa kończą produkcję 49 czołgów Opłot-T zamówionych przez Tajlandię w 2011. Miały być one dostarczone do 2014, ale terminy dostaw wielokrotnie przekładano. W 2017 Ukraińscy dostarczyli cztery partie – w sumie 23 pojazdy. Ostatnia dotąd partia, dostarczona w grudniu 2017, liczyła 6 czołgów (Kolejne tajskie Opłoty jesienią, 2014-09-08).

Wóz dostarczony USA będzie miał zapewne numer 50. Będzie to kolejny z czołgów budowanych na Ukrainie na bazie konstrukcji sowieckich dostarczony USA. M.in. w 2003 Ukraińcy dostarczyli Amerykanom 4 zmodyfikowane czołgi T-80UD z modułami ochrony dynamicznej Noż i kompleksem ochrony aktywnej Drozd.

Czołg Opłot został oficjalnie przyjęty do uzbrojenia armii Ukrainy. Jej potrzeby oceniono na 200 wozów. Do tej pory dostarczono jednak jedynie jeden czołg tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.