Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na czeskie C-295 podpisana

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 maja 2009

Dzisiaj przedstawiciele Airbus Military poinformowali o podpisaniu umowy na dostawę 4 samolotów C-295 dla czeskich wojsk lotniczych.

Tak, według specjalistów Airbus Military, będą wyglądały czeskie C-295 / rysunek: Airbus Military

Zakup C-295 był negocjowany od kilkunastu miesięcy pierwotnie, jako transakcja wiązana za sprzedaż bojowych L-159 (zobacz np.: Czechy kontynuują rozmowy z EADS). Ostatecznie zdecydowano się na klasyczny zakup, korzystając ze środków ze zmniejszonego zamówienia na transportery opancerzone Pandur II (zobacz: C-295M i Land Rovery zamiast Pandurów).

Pod koniec kwietnia rząd w Pradze zatwierdził transakcję, co otworzyło drogę do podpisania umowy (zobacz: Czesi chcą kupić C-295M).

O fakcie poinformowali dzisiaj przedstawiciele Airbus Military. 4 C-295 zastąpią przestarzałe An-26. Ich dostawy rozpoczną się pod koniec bieżącego roku i zakończą wcześniej, niż pierwotnie planowano - jeszcze w 2010. Według wcześniejszych informacji, na maszyny wraz z pakietem logistycznym, władze Republiki Czeskiej przeznaczyły równowartość 168 mln USD.

Dzięki ostatniemu porozumieniu, liczba dostarczonych lub zamówionych samolotów tego typu wzrosła do 72 egz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.