Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ujawnione parametry Sarmata

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Imprezy branżowe, 27 czerwca 2019

Podczas międzynarodowego forum wojskowo-technicznego Armia-2019 ujawniono parametry strategicznej rakiety balistycznej RS-28 Sarmat. Z ujawnionych danych wynika, że jej zasięg to aż 18 tys. km. Masa startowa rakiety wynosi 208,1 tys. kg, masa paliwa to 178 tys. kg, a masa ładunku bojowego przekracza 10 tys. kg. Długość rakiety wynosi 35,5 m, średnica – 3 m. Podano też, że głowica bojowa Sarmata jest uzbrojona w indywidualnie naprowadzane bloki bojowe. Nie ujawniono jednak ich liczby.

Plansza z danymi strategicznej rakiety balistycznej RS-28 Sarmat / Zdjęcie: diana-mihailova.livejournal

Projektowanie rakiet RS-28 Sarmat rozpoczęto w 2011. Mają one zastąpić w linii najcięższe dotąd rakiety strategiczne RS-20B Wojewoda. Plan przewiduje, że pierwsze seryjne Sarmaty wejdą do uzbrojenia w 2021 (Wojewody jako rakiety nośne?, 2018-05-20).

Podczas forum Armia-2019 potwierdzono też, że RWSN (Wojska rakietowe specjalnego przeznaczenia) otrzymują już nowe kompleksy rakietowe Awangard. Infrastruktura dla ich zaimplementowania powstała w obwodzie orenburskim. Awangardy powinny rozpocząć dyżur bojowy do końca 2019 (Awangardy zamiast Rubieży, 2018-03-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.