Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gwatemala kupiła 2 Pampa III

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, 07 lipca 2019

3 maja 2019 w argentyńskiej bazie lotniczej El Palomar pod Buenos Aires został podpisany kontrakt na dostawę do Gwatemali dwóch samolotów szkolno-bojowych IA-63 Pampa III. Ma je dostarczyć Fábrica Argentina de Aviones Brigadier San Martín (FAdeA). W uroczystości wzięli udział prezydenci Argentyny i Gwatemali, Mauricio Macri i Jimmy Morales. Umowa została zaś podpisana przez argentyńskiego i gwatemalskiego ministrów obrony Oscara Aguada i gen. Miguela Raldę oraz Antonio Beltramone, prezesa FAdeA.

Kontrakt, wraz z pakietem szkoleniowym i serwisowym jest wart ok. 28 mln USD. Samoloty są już budowane w zakładach w Kordobie. Mają zostać dostarczone odbiorcy do końca 2019.

Samoloty IA-63 Pampa III zakupione przez Gwatemalę, są identyczne z obecnie używanymi przez Argentyńskie Wojska Lotnicze / Zdjęcie: FAA

IA-63 Pampa III to kolejna wersja rozwojowa samolotów Pampa, rozwijanych od lat 1970. przez przemysł argentyński, początkowo z udziałem niemieckiej Dornier Flugzeugwerke. Napędzany jest silnikiem Honeywell TFE731-40-2N. Awionikę do niego, wraz z nahełmowym wskaźnikiem celów, dostarczył izraelski Elbit Systems. Fotel katapultowy K-36LT to produkt rosyjskiej NPP Zwiezda.

Zamówione właśnie przez Gwatemalę samoloty, to pierwsze Pampy III przeznaczone dla odbiorcy zagranicznego. Wcześniej 4 maszyny tego typu zamówiły wojska lotnicze Argentyny. Obecnie Gwatemala nie posiada żadnych sprawnych samolotów bojowych lub szkolno-bojowych (Zmodernizowane IA-63 już w służbie, 2019-02-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.