Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest i wodowanie Mieszka

Marynarka wojenna, 08 lipca 2019

Chrzest trzeciego holownika typu B860 odbył się dzisiaj, 8 lipca, w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Jednostka z numerem budowy B860/3, nosząca oznaczenie H-2, otrzymała podczas tej uroczystości imię Mieszko.

Trzeci holownik typu B860 otrzymał imię Mieszko / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz 

Chrzest poprzedziło wręczenie prezesowi Remontowa Shipbuilding Marcinowi Rynglewskiemu przez zastępcę dyrektora okrętowego – szefa Służby Nadzoru Okrętów Wojennych Polskiego Rejestru Statków Janusza Dillinga certyfikatu gotowości do wodowania holownika.

Matką chrzestną została Magdalena Śniadecka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. wiceadmirała Józefa Unruga w Laskach Wielkich, która wypowiedziała tradycyjne słowa chrztu – Płyń po morzach i oceanach świata, sław imię polskiego stoczniowca i polskiego marynarza. Nadaję ci imię Mieszko – po czym nastąpiło rozbicie o burtę butelki szampana.

W uroczystości udział wzięli m.in. zastępca Inspektora MW – szefa Zarządu Morskiego kontradmirał Krzysztof Zdonek, szef Szefostwa Techniki Morskiej Inspektoratu Uzbrojenia kmdr Krzysztof Olejniczak i zastępca dowódcy 3. Flotylli Okrętów kmdr Krzysztof Sowa.

Po zakończeniu uroczystości chrztu nastąpiły przygotowania do wodowania jednostki za pomocą dźwigu pływającego Conrad Consul. Procedura wodowania, która rozpoczęła się po godz. 14:00 zakończona została ok. godzinę później, kiedy H-2 Mieszko znalazł się na wodzie tuż obok poprzedniego, zwodowanego w marcu, innego holownika tego typu – H-1 Gniewko (Gniewko zwodowany, 2019-03-06).

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.