Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest Gniewka

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 05 marca 2019

Chrzest drugiego w serii holownika typu B860 odbył się dzisiaj w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Podczas uroczystości jednostka nosząca nr budowy B860/2 i oznaczenie H-1 otrzymała imię Gniewko.

Z uwagi na panujące złe warunki atmosferyczne i ze względów bezpieczeństwa wodowanie holownika Gniewko nie odbyło się / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Matką chrzestną została Monika Małyszko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 im. wadm. Józefa Unruga w Gdyni, która wypowiedziała tradycyjne słowa chrztu – Płyń po morzach i oceanach świata sławiąc imię polskiego stoczniowca i polskiego marynarza. Nadaję ci imię Gniewko – po czym rozbiła o burtę jednostki butelkę szampana.

W uroczystości udział wzięli m.in. zastępca Inspektora MW – szef Zarządu Morskiego kadm. Krzysztof Zdonek, szef Szefostwa Techniki Morskiej Inspektoratu Uzbrojenia kmdr Krzysztof Olejniczak, dowódca 3. Flotylli Okrętów kmdr Mirosław Jurkowlaniec i dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr Piotr Nieć, a także przyszły dowódca Gniewka chor. mar. Patrycjusz Goryl wraz z załogą.

Chrzest poprzedziło wręczenie prezesowi Remontowa Shipbuilding Marcinowi Rynglewskiemu przez zastępcę dyrektora okrętowego Polskiego Rejestru Statków Janusza Dillinga certyfikatu gotowości do wodowania holownika, który co ciekawe w dokumencie nosi (najwyraźniej omyłkowo) numer H-12.

Ze względu na panujące złe warunki atmosferyczne, tj. silny wiatr, wbrew planom Gniewko nie został dzisiaj zwodowany. Odłożono to do czasu zmiany pogody na bardziej sprzyjającą (Wodowanie i chrzest holownika H-11 Bolko, 2018-10-09).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.