Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Maroko poszukuje kolejnych C-130H

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 02 sierpnia 2019

Maroko zwróciło się do USA o przekazanie dwóch samolotów transportowych C-130H Hercules w ramach programu Excess Defense Articles (EDA). Wniosek w tej sprawie wpłynął do Izby Reprezentantów USA 11 czerwca br. Według anonimowego urzędnika Departamentu Stanu Waszyngton zgodził się na tę transakcję i skierował dalsze zapytania do rządu Maroka w celu omówienia statusu wniosku.

Obecnie wojska lotnicze Maroka mają na stanie 14 C-130H / Zdjęcie: US Air Force

Obecnie Al Quwwat al Jawwiya al Malakiya al Maghribiyah (królewskie wojska lotnicze Maroko) dysponują 14 transportowymi C-130H i parą tankowców KC-130H, a także 4 C-27J Spartan i 6 CN235.

Rząd w Rabacie nabywa w ostatnich latach znaczne ilości sprzętu wojskowego ze Stanów Zjednoczonych. W marcu Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Maroku 25 samolotów wielozadaniowych F-16C/D Block 72 i modernizację posiadanych 23 F-16C/D Block 52 do wersji F-16V (Maroko chce kupić F-16 Block 72, 2019-03-26).

Według miejscowych mediów Rabat dąży też do nabycia śmigłowców uderzeniowych AH-64 Apache, a umowa w tej sprawie zostanie zawarta w ciągu najbliższych dwóch lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.