Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy holenderski F-35A z Cameri

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 10 września 2019

Wczoraj, 9 września, w zakładach we włoskim Cameri oblatano pierwszy wielozadaniowy samolot bojowy F-35A (nr takt. F-009), przeznaczony dla Koninklijke Luchtmacht (królewskich wojsk lotniczych Holandii).  Był to pierwszy holenderski F-35A zmontowany w tych zakładach.

Pierwszy holenderski F-35A zmontowany w Cameri podczas oblotu / Zdjęcie:  MO Holandii

Oficjalna prezentacja samolotu odbędzie się w tym tygodniu, prawdopodobnie 12 września. F-009 ma trafić do macierzystej bazy w Leeuwarden przed końcem października. Następny F-35A dla KLu, nr takt. F-010, ma zostać przekazany w listopadzie lub grudniu br. Zgodnie z harmonogramem kolejne 7 F-35A przyleci z Włoch do Holandii w 2020.

Koninklijke Luchtmacht pozyskają 37 F-35A, które mają stacjonować w bazach Leeuwarden i Volkel (od 2021). Całkowita zdolność operacyjna samolotów tego typu ma zostać zgłoszona w przyszłym roku. Dostawy holenderskich F-35A, produkowanych w Cameri, mają zakończyć się w 2023 (Dodatkowe F-35A dla Holandii, 2019-07-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.