Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Belgowie i Holendrzy w walce z PI

Lotnictwo wojskowe, 08 stycznia 2015

Resorty obrony Belgii i Holandii opublikowały dane dotyczące wysiłku ich lotników w walce z Państwem Islamskim.

Belgijskie i holenderskie F-16, zwalczające bojówki PI, stacjonują w bazie Muwaffaq Salti w Azraq w Jordanii / Zdjęcie: MO Belgii

Belgia i Holandia opublikowały zestawienie opisujące wysiłek swoich kontyngentów lotniczych, wysłanych do walki z bojówkami Państwa Islamskiego (Belgia i Holandia dołączają do koalicji przeciw PI, 2014-09-25). Pierwsza rotacja żołnierzy Koniklijke Luchtmacht (królewskich wojsk lotniczych Holandii) powróci wkrótce do kraju.

Holandia wysłała na Bliski Wschód 6 samolotów F-16 oraz 250 oficerów i żołnierzy. Dotychczas wykonali oni 375 misji bojowych. W ich trakcie ponad 200 razy użyto uzbrojenia lotniczego przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego. Na przełomie roku, od 29 grudnia do 4 stycznia holenderskie F-16 odbyły 20 misji bojowych nad terenem Iraku, zrzucając 15 bomb na pozycje, obozy, pojazdy i oddziały PI.

Oprócz tego żołnierze holenderskich sił specjalnych zajmują się szkoleniem Kurdów i Irakijczyków w walce z terrorystami. Ogółem na Bliskim Wschodzie przebywa 380 Holendrów

Kontyngent wojsk lotniczych Belgii, także liczący 6 F-16 i 120 ludzi, zrealizował do końca ub. r. 298 misji. Większość z nich stanowiły loty rozpoznawcze. Podczas niektórych lotów zrzucono bomby kierowane GPS i laserowo. Jedna z misji nocnych polegała na ataku na rafinerię, produkującą paliwo dla potrzeb PI.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.