Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe F-35A dla Holandii

Lotnictwo wojskowe, 19 lipca 2019

Minister obrony Holandii Ank Bijleveld poinformowała, że kierowany przez nią resort zamierza kupić 8-9 dodatkowych wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A Lightning II. W ten sposób chce wydać jak największą część z 1,5 mld euro, które rząd do 2024 przeznaczy na rozwój sił zbrojnych. Dokładna liczba samolotów zależeć będzie od kursu dolara w dniu zakupu.

Trzecia eskadra KLu, wyposażona w F-35A ma stacjonować w bazie De Peel / Zdjęcie: MO Holandii

Poprzedni rząd zdecydował się na nabycie 37 F-35A dla Koninklijke Luchtmacht (KLu, królewskich wojsk lotniczych Holandii). Jednak zdaniem wielu specjalistów to zbyt mała liczba, pozwalająca na wysłanie w ramach misji ekspedycyjnej zaledwie 4 samolotów. Pozostałe mają służyć do szkolenia i obrony przestrzeni powietrznej kraju (Kontyngent KLu powrócił z Jordanii , 2019-01-03).

W ubiegłym roku holenderski rząd przedstawił NATO plan, w jaki sposób zamierza polepszyć zdolności swoich sił zbrojnych w nadchodzących latach. Jednym z pomysłów jest wyekwipowanie dodatkowej eskadry F-35A.

W zeszłym miesiącu holenderskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, że ponownie uruchomi bazę lotniczą De Peel, gdzie stacjonują obecnie jednostki obrony powietrznej. Od 2021 w De Peel będzie bazować eskadra KLu wyposażona, według różnych źródeł, w 12-18 F-35A.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.