Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Port Daxing otwarty

Lotnictwo cywilne, 25 września 2019

Międzynarodowy port lotniczy Pekin-Daxing rozpoczął oficjalną działalność dzisiaj, 25 września. Otwarcia lotniska dokonano pięć dni przed zakładanym terminem.

Widok z lotu ptaka na nowy chiński port lotniczy w Pekinie / Zdjęcie: Port lotniczy Pekin-Daxing 

W związku z tym krajowi przewoźnicy: China Southern, China Eastern, Air China, Capital Airlines, Hebei Airlines i Xiamen Air wykonali inauguracyjne loty. Na pokładach ich samolotów znaleźli się tylko pasażerowie ze specjalnymi zaproszeniami, które w/w linie zaoferowały im w ramach kampanii reklamujących nowy port.

Budowa lotniska Pekin-Daxing ma kosztować 80 mld juanów. Władze zakładają, że obsłuży ono 45 mln pasażerów rocznie do 2022, 72 milionów rocznie do 2025, a docelowo co roku ma przez nie przewijać się 100 mln podróżnych.

W przyszłym miesiącu operowanie z nowego pekińskiego lotniska rozpocznie kilka towarzystw zagranicznych, m.in. British Airways, Finnair i PLL LOT. Najstarsze lotnisko w ChRL, Pekin Nanyuan, przestało od dzisiejszego wieczora obsługiwać ruch pasażerski i zostanie przekształcone w hub transportowy (LOT uruchamia połączenie do Daxing, 2019-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.