Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne ATR 72MP dla Guardia di Finanza

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 10 października 2019

Koncern Leonardo podpisał umowę, wartości ponad 150 mln euro, z Guardia di Finanza na dostawę trzech samolotów patrolowych ATR 72MP i powiązane usługi wsparcia techniczno-logistycznego. To kontynuacja zamówienia na jeden samolot tego typu, złożonego w lipcu 2018.

Do 2022 na stanie Guardia di Finanza mają znajdować się 4 ATR 72MP / Zdjęcie: Leonardo 

W/w ATR 72MP zostanie dostarczony lotnikom Guardia di Finanza do końca br. Pozostałe trzy, zamówione obecnie, mają zostać przekazane do 2022. Do ich zadań należeć będzie patrolowanie wód przybrzeżnych i międzynarodowych, poszukiwania i ratownictwo, identyfikacja i obserwacja podejrzanych obiektów, pozyskiwanie dowodów i kierowanie działaniami interwencyjnymi jednostek morskich i patroli lądowych.

ATR 72MP są już eksploatowane przez Aeronautica Militare (wojska lotniczego Włoch), pod oznaczeniem P-72A. Głównym elementem ich wyposażenia jest lotniczy taktyczny system obserwacji ATOS (Airborne Tactical Observation and Surveillance) służący do zarządzania wyposażeniem pokładowym, scalania informacji taktycznych i pomagania operatorom w wyborze najlepszego scenariusza działania (Włosi odbierają pierwsze P-72A, 2016-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra