Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne ATR 72MP dla Guardia di Finanza

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 10 października 2019

Koncern Leonardo podpisał umowę, wartości ponad 150 mln euro, z Guardia di Finanza na dostawę trzech samolotów patrolowych ATR 72MP i powiązane usługi wsparcia techniczno-logistycznego. To kontynuacja zamówienia na jeden samolot tego typu, złożonego w lipcu 2018.

Do 2022 na stanie Guardia di Finanza mają znajdować się 4 ATR 72MP / Zdjęcie: Leonardo 

W/w ATR 72MP zostanie dostarczony lotnikom Guardia di Finanza do końca br. Pozostałe trzy, zamówione obecnie, mają zostać przekazane do 2022. Do ich zadań należeć będzie patrolowanie wód przybrzeżnych i międzynarodowych, poszukiwania i ratownictwo, identyfikacja i obserwacja podejrzanych obiektów, pozyskiwanie dowodów i kierowanie działaniami interwencyjnymi jednostek morskich i patroli lądowych.

ATR 72MP są już eksploatowane przez Aeronautica Militare (wojska lotniczego Włoch), pod oznaczeniem P-72A. Głównym elementem ich wyposażenia jest lotniczy taktyczny system obserwacji ATOS (Airborne Tactical Observation and Surveillance) służący do zarządzania wyposażeniem pokładowym, scalania informacji taktycznych i pomagania operatorom w wyborze najlepszego scenariusza działania (Włosi odbierają pierwsze P-72A, 2016-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.