Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Karabiny MPT dla Czarnogóry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 października 2019

Vojska Crne Gore (VCG, Siły Zbrojne Czarnogóry) odbiorą od władz w Ankarze 30 karabinów rodziny MPT o wartości 43 237 USD. Protokół w sprawie darowizny przedstawiciele ministerstw obrony obydwu krajów podpisali w stolicy Turcji 1 października.

Darowizna dla VCG obejmuje m.in. 15 karabinów automatycznych MPT-76 / Zdjęcie: MKEK

Darowizna dla VCG obejmuje 15 karabinów automatycznych MPT-76 do amunicji 7,62 x 51 mm NATO i 15 karabinów automatycznych MPT-55 do amunicji 5,56 × 45 mm NATO. Karabin automatyczny MPT-76 został zaprojektowany przez prywatne przedsiębiorstwo KaleKalip. Broń ma zastąpić dotychczas używane, produkowane na licencji niemieckiej G3 i HK33 w oddziałach tureckich wojsk lądowych, żandarmerii i marynarce wojennej. Wprowadzone do wyposażenia w 2017 MPT-55 zastępują karabiny HK33E produkowane na licencji przez tureckie przedsiębiorstwo Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK).

Dzięki tureckiej darowiźnie Czarnogóra stanie się drugim w NATO użytkownikiem karabinów MPT-76 i pierwszym znanym użytkownikiem eksportowym MPT-55. Dotychczas MPT-76, w liczbie 450 szt., zostały dostarczone do Somalii i do Tureckiej Republiki Cypru Północnego, która złożył zamówienie na 2500 karabinów. Zainteresowanie karabinami MPT wykazał również Azerbejdżan, który podobno zamówił nieznaną ich liczbę z ostatecznym zamiarem zwiększenia zamówienia (Pierwsze MPT-76 odebrane, 2017-01-12).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra