Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Texany dla Tunezji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 15 października 2019

Departament Stanu USA podjął decyzję o zatwierdzeniu ewentualnej zagranicznej sprzedaży wojskowej dla El Quwat ej-Jawiya et'Tunsia (wojsk lotniczych Tunezji) 12 samolotów szkolnych T-6C Texan II. Ich producentem jest koncern Textron Aviation Defence.

Tunezja będzie drugim afrykańskim użytkownikiem T-6C / Zdjęcie: Textron Aviation Defence

Rząd Tunezji zwrócił się także do Amerykanów o zakup  zapasowych silników, trenażerów, części zamiennych, sprzętu do obsługi naziemnej, sprzętu pomocniczego, oprogramowania, publikacji i dokumentacji technicznej oraz usług szkolenia personelu, usługi inżynieryjnych, technicznych i logistycznych. Szacunkowa wartość zakupu wynosi 234 mln USD.

Jak podaje Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) proponowana sprzedaż wesprze politykę zagraniczną i bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych Ameryki, przyczyniając się do poprawy zdolności obronnych i zdolności głównego sojusznika spoza NATO, który jest ważną siłą dla stabilności politycznej i postępu gospodarczego w Afryce Północnej.

Innym afrykańskim użytkownikiem T-6C są wojska lotnicze Maroka. Mają one na stanie 24 samoloty tego typu, zakupione za 185 mln USD w październiku 2009 (Jeszcze o T-6C dla Maroka, 2009-10-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra