Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Serbia zamówiła kompleks Pancir-S

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2019

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić potwierdził wczoraj zamówienie rosyjskiego kompleksu artyleryjsko-rakietowego Pancir-S. Kompleksy tego typu uczestniczą w rosyjsko-serbskich ćwiczeniach Słowiańska Tarcza 2019. Vučić odwiedził bazę Batajnica pod Belgradem, dokąd Rosjanie przebazowali nie tylko baterię Pancirów-S, ale także dywizjon rakietowych kompleksów obrony powietrznej S-400.

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić w bazie Batajnica pod Belgradem podczas inspekcji ćwiczeń Słowiańska Tarcza 2019. Vučić stwierdził, że Serbia chętnie kupiłaby kompleksy S-400, ale na razie nie jest to możliwe ze względów ekonomicznych / Zdjęcie: MO Serbii

Rosyjsko-serbska Słowiańska Tarcza 2019 to pierwsze ćwiczenia poza granicami FR, w których uczestniczą kompleksy S-400 i Pancir-S. Dla Serbii są one ważne symbolicznie, bo odbywają się 20 lat po bombardowaniach Jugosławii przez lotnictwo USA i niektórych państw NATO. Operacja Allied Force trwała od 24 marca do 20 czerwca 1999. Odbywała się bez podstaw prawnych, czyli upoważnienia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jej efektem był ostateczny rozpad Jugosławii i powstanie Kosowa, do tej pory nie uznawanego przez wiele państw (S-400 i Pancir-S w Serbii, 2019-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.