Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbia zamówiła kompleks Pancir-S

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2019

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić potwierdził wczoraj zamówienie rosyjskiego kompleksu artyleryjsko-rakietowego Pancir-S. Kompleksy tego typu uczestniczą w rosyjsko-serbskich ćwiczeniach Słowiańska Tarcza 2019. Vučić odwiedził bazę Batajnica pod Belgradem, dokąd Rosjanie przebazowali nie tylko baterię Pancirów-S, ale także dywizjon rakietowych kompleksów obrony powietrznej S-400.

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić w bazie Batajnica pod Belgradem podczas inspekcji ćwiczeń Słowiańska Tarcza 2019. Vučić stwierdził, że Serbia chętnie kupiłaby kompleksy S-400, ale na razie nie jest to możliwe ze względów ekonomicznych / Zdjęcie: MO Serbii

Rosyjsko-serbska Słowiańska Tarcza 2019 to pierwsze ćwiczenia poza granicami FR, w których uczestniczą kompleksy S-400 i Pancir-S. Dla Serbii są one ważne symbolicznie, bo odbywają się 20 lat po bombardowaniach Jugosławii przez lotnictwo USA i niektórych państw NATO. Operacja Allied Force trwała od 24 marca do 20 czerwca 1999. Odbywała się bez podstaw prawnych, czyli upoważnienia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jej efektem był ostateczny rozpad Jugosławii i powstanie Kosowa, do tej pory nie uznawanego przez wiele państw (S-400 i Pancir-S w Serbii, 2019-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.